Posted on

Spoločnosť Lenovo sa prostredníctvom svojho nadačného fondu zameriava na podporu detí a mládeže s poruchou autistického spektra. Vďaka skúsenostiam z tejto podpory sme v roku 2014 zahájili v Nadačnom fonde Lenovo vývoj novej slovenskej elektronickej aplikácie, ktorej cieľom je zvýšiť záujem a schopnosť komunikácie autistov s okolím, rozšíriť vhodnosť aplikácie pre širšie spektrum detí a uľahčiť personalizáciu aplikácie na individuálne potreby. Zariadenie je možné zaslať prepravnou spoločnosťou na adresu MARSANN IT – Lenovo showroom, Einsteinova 23, 851 01 Bratislava.

Servis pre notebooky HP, Fujitsu-Siemens, ASUS, Dell, SONY, IBM, Lenovo, Toshiba a všetkých ostatných značiek.

Nadačný fond Lenovo prostredníctvom projektu Viem ti povedať, od roku 2013 zlepšuje komunikáciu detí s autizmom. Štýlový batoh Lenovo v sivom prevedení je vyrobený z vysoko kvalitnej, odolnej látky, ktorá odpudzuje vodu. V rámci programu Lenovo rozdalo 251 tabletov a podporilo vyše 50 organizácii, ktoré pomáhajú deťom a mladým ľuďom s autizmom a poruchami reči v autistických centrách, domovoch sociálnych služieb a špeciálnych základných, či materských školách.

Vďaka skúsenostiam z tejto podpory sme v roku 2014 zahájili v Nadačnom fonde Lenovo vývoj novej slovenskej elektronickej aplikácie, ktorej cieľom je zvýšiť záujem a schopnosť komunikácie autistov s okolím, rozšíriť vhodnosť aplikácie pre širšie spektrum detí a uľahčiť personalizáciu aplikácie na individuálne potreby. Zariadenie je možné zaslať prepravnou spoločnosťou na adresu MARSANN IT – Lenovo showroom, Einsteinova 23, 851 01 Bratislava.